Финансии

Назад кон почетна
Вести Финансии

Антонио Аргир унапреден на нова менаџерска позиција во НЛБ Групацијата

    Надзорниот одбор на НЛБ Банка АД Скопје на 98. седница назначи и потврди промени во раководството на Банката. По шестгодишно успешно управување со Банката, актуелниот Претседател на Управниот

Вести Финансии

Дали новите грантови ќе направат бум во земјоделското задругарство?

  Во изминатите години се формирани дузина нови земјоделски задруги, но и натаму нивниот број е се уште низок. Мал е и бројот на здружени земјоделци преку задругите доколку се

Вести Финансии

270 милиони луѓе ќе останат гладни, или за 40% повеќе од лани – растот на цените на храната го зема својот данок

  Обединетите Нации, преку светската програма за храна (WFP) предупредиja дека милиони луѓе годинава би можеле да останат без оброци богати со хранливи материи, поради растот на цените на храната.

Вести Финансии

Продолжен рокот за аплицирање за субвенции до крајот на јуни!

  Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој ги известува сите земјоделци дека рокот за поднесување на барања за добивање на финансиска поддршка во земјоделството по Програма 2021