Archive

Назад кон почетна
Временска Прогноза

Тридневна временска прогноза (28.05.2022)

Тридневна временска прогноза за Македонија, 28 – 30 мај 2022 година Сабота 28.05.2022: Променливо облачно и МНОГУ ТОПЛО со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер претежно од јужен

Временска Прогноза

Тридневна временска прогноза (27.05.2022)

Тридневна временска прогноза за Македонија, 27 – 29 мај 2022 година Петок 27.05.2022: Сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од

Временска Прогноза

Тридневна временска прогноза (26.05.2022)

Тридневна временска прогноза за Македонија, 26 – 28 мај 2022 година Четврток 26.05.2022: Сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од

Временска Прогноза

Тридневна временска прогноза (25.05.2022)

Тридневна временска прогноза за Македонија, 25 – 27 мај 2022 година Среда 25.05.2022: Сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен и

Временска Прогноза

Тридневна временска прогноза (24.05.2022)

Тридневна временска прогноза за Македонија, 24 – 26 мај 2022 година Вторник 24.05.2022: Сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Временска Прогноза

Тридневна временска прогноза (23.05.2022)

Тридневна временска прогноза за Македонија, 23 – 25 мај 2022 година Понеделник 23.05.2022: Сончево и МНОГУ ТОПЛО со умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со локална појава на пороен дожд,

Временска Прогноза

Тридневна временска прогноза (21.05.2022)

Тридневна временска прогноза за Македонија, 21 – 23 мај 2022 година Сабота 21.05.2022: Сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец.

Временска Прогноза

Тридневна временска прогноза (20.05.2022)

Тридневна временска прогноза за Македонија, 20 – 22 мај 2022 година Петок 20.05.2022: Сончево и повторно МНОГУ ТОПЛО преку ден. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен и

Временска Прогноза

Тридневна временска прогноза (19.05.2022)

Тридневна временска прогноза за Македонија, 19 – 21 мај 2022 година Четврток 19.05.2022: Сончево и посвежо со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Минималните

Временска Прогноза

Тридневна временска прогноза (18.05.2022)

Тридневна временска прогноза за Македонија, 18 – 20 мај 2022 година Среда 18.05.2022: Променливо облачно и ПОСВЕЖО со засилен ветер од северен правец и со услови за повремен локален дожд