Archive

Назад кон почетна
Временска Прогноза

Тридневна временска прогноза (30.04.2022)

Тридневна временска прогноза за Македонија, 30 април – 2 мај 2022 година Сабота 30.04.2022: Променливо облачно и уште малку посвежо со сончеви периоди и со повремен локален дожд. Попладне ќе

Временска Прогноза

Тридневна временска прогноза (29.04.2022)

Тридневна временска прогноза за Македонија, 29 април – 1 мај 2022 година Петок 29.04.2022: Променливо облачно и малу посвежо со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северен

Зелен развој

Пример за создавање на успешна стратегија за производство на здрава и безбедна храна во урбани услови – Урбано земјоделство во Брајтон

    Урбаното земјоделство придонесува за развој на локалната економија, придонесува кон намалување на степенот на сиромаштија, овозможува социјално вклучување на сиромашни и жени, придонесува за зазеленување на градот и

Временска Прогноза

Тридневна временска прогноза (28.04.2022)

Тридневна временска прогноза за Македонија, 28 – 30 април 2022 година Четврток 28.04.2022: Променливо облачно со сончеви периоди, но и со повремен локален дожд и ретки грмежи, и тоа особено

Временска Прогноза

Тридневна временска прогноза (27.04.2022)

Тридневна временска прогноза за Македонија, 27 – 29 април 2022 година Среда 27.04.2022: Сончево и ДОСТА ТОПЛО со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од

Временска Прогноза

Тридневна временска прогноза (26.04.2022)

Тридневна временска прогноза за Македонија, 26 – 28 април 2022 година Вторник 26.04.2022:  Сончево и ДОСТА ТОПЛО со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно

Временска Прогноза

Тридневна временска прогноза (21.04.2022)

Тридневна временска прогноза за Македонија, 21 – 23 април 2022 година Четврток 21.04.2022: Променливо облачно со услови за повремен локален слаб дожд, а ќе дува и слаб до умерен ветер

Вести Најнови Вести Популарно Слајдер

Од утре и задутре зејтин ќе има во сите маркети, цената ќе биде стабилна и ќе достигне максимум 2,5 евра

    – Цената на зејтинот ќе биде меѓу 2,20 – 2,40 евра или максимум 2,50 евра и ова цена ќе се задржи, особено по празниците. Ќе има и доволно

Слајдер Цени

(Видео) Неделен преглед на берзански цени на земјоделски суровини НЕДЕЛА 16

    Aналитичкиот тим на Моја фарма има воспоставено свој систем на следење на берзански цени на земјоделски суровини, од целиот свет. Со цел овие информации да бидат достапни за

Временска Прогноза

Тридневна временска прогноза (20.04.2022)

Тридневна временска прогноза за Македонија, 20 – 22 април 2022 година Среда 20.04.2022: Променливо облачно со сончеви периоди и со услови за локален повремен слаб дожд, а ќе дува и