Tag "Јапонија"

Назад кон почетна
Култури Слајдер

Сок од кромид – Нутритивно решение за ефикасно слабеење

    Сок од кромид можеби и не ни е првата помисла кога сме жедни и кога очајно бараме начин како да ја згаснеме својата жед. Сепак, тој постои, а

Вести Слајдер

ПИК Врбовец е првата хрватска компанија која ќе извезува месо во Јапонија

      По успешното исполнување на исклучително строгите јапонски критериуми за преработка и производство на говедско месо, водечката месна индустрија во Хрватска, во јануари за прв пат извезе месо

Вести

Јапонија, своевремено лидер во унапредување на климата, денес на мета на критичарите заради употребата на јаглен

  Повеќе од 20 земји се согласија постепено да ја укинат енергијата од јаглен на климатските разговори на ОН во Глазгов, но не и Јапонија – „скок наназад“ за земјата