Тридневна временска прогноза (04.06.2021)

Тридневна временска прогноза (04.06.2021)

Тридневна временска прогноза за Македонија,  4 – 6 јуни 2021 година

Петок 04.06.2021: Сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Минималните температури ќе се спуштаат во интервалот од 4 до 11 степени, додека максималните дневни ќе се искачуваат во интервалот од 21 до 29 степени.

Сабота 05.06.2021: Сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Минималните температури ќе се спуштаат во интервалот од 4 до 11 степени, додека максималните ќе се искачуваат во интервалот од 21 до 30 степени.

 

Недела 06.06.2021: Сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне локално ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималните температури ќе се спуштаат во интервалот од 6 до 14 степени, додека максималните ќе се искачуваат во интервалот од 22 до 30 степени.